fbpx

FC Shkupi zyrtarisht kampion i ligës së parë të futbollit të Maqedonisë së Veriut

FC Shkupi edhe zyrtarisht është kampioni i ri në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë së Veriut. Shkupi sot në lojën e zhvilluar në katër xhiro deri në fund me fitoren ndaj Renovës prej 2-0, fituan trofeun, të katërtin me radhë në historinë e tyre, transmeton Portalb.mk.

Shkupi shënoi në minutën e 81, kur Adetunxhi shënoi në rrjetin e Aleksovskit. Në minutën e 95-të shënoi edhe Kueven me asistenë të Trapanoski, duke përmbyllur rezultatin 2-0.

Pas golit të dytë dhe festës së madhe në stadiumin në Çair, publiku u fut në terren për të përshëndetur lojtarët që sollën këtë titull.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button