fbpx

S’ka marrëdhënie me PD-në nëse në krye është Berisha, paralajmëroi Rama

“Do ndërpresim çdo marrëdhënie me PD nëse zgjidhni Berishën në krye”. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama në seancën e sotme të Kuvendit, teksa foli për çështjen e zgjedhjes së presidentit të ri, raporton EN.

“Ne nuk e zgjedhim se kush e drejton grupin tuaj parlamentar apo PD-në. Nëse do të bëni zgjedhje të drejtoheni nga një i vdekur, ne do ndërpresim çdo marrëdhënie. E rëndë, e lehtë këtë e gjykoni ju”, u shpreh Rama.

Kreu i qeverisë nënvizoi se qëllimi nuk është që socialistët të nxjerrim një president nga grupi i tyre parlamentar.

Sipas Ramës, qëllimi është që t’i japim Shqipërisë një president që është përfaqësues, përtej Partisë Socialiste dhe të garantoje disa cilësi të thjeshta dhe të domosdoshme.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button