fbpx

RMV, mbi 200 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend brenda 24 orëve të fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 201
  • Riinfektime: 37
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 2
  • Të vdekur të raportuar nga Termini im: 3
  • Të shëruar: 249
  • Testime: 1,986

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 1.715. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, i ndjekur nga Manastiri, Prilepi dhe Kavadari.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 306.178
  • Të shëruar: 295.237
  • Të vdekur: 9.226
  • Testime: 1.964.475

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button