fbpx

Laura Mathias: Po heq parukën në publik pas sherrit që ndodhi në Oscar

Një grua që e fshehu alopecinë e saj për 17 vjet, thotë se ndihet më e sigurt për të dalë pa paruke pasi polemikat e Oscars ngritën ndërgjegjësimin për këtë gjendje, shkruan BBC, transmeton Portalb.mk.

“Gjëja pozitive nga ky incident i tmerrshëm është se shumë më tepër njerëz dinë për alopecinë.” u shpreh Mathias.

Laura Mathias, 30 vjeçare, nga Essex, tha se shpresonte që njerëzit e tjerë tullac të mund të merrnin një qëndrim në kundërshtim me shakanë e Chris Rock për humbjen e flokëve të Jada Pinkett Smith.

“Unë normalisht jam shumë e shqetësuar kur dalë pa parukë. Por, tani ndihem sikur mjaft njerëz dinë për këtë gjendje dhe nuk do të supozonin se kam kancer, apo ndonjë sëmundje tjetër dhe të më shikojnë me keqardhje.” tha Laura.

Alopecia mendohet se prek të paktën 65,000 njerëz në Mbretërinë e Bashkuar.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button