fbpx

Ananasi, sa shumë vlera për organizmin

Konsumimi i ananasit mund të ndihmojë përpjekjet tuaja për të patur një linjë të përkryer trupore.

Ai ul shkallën e celulitit tek femrat dhe ndihmon në rënien nga pesha. Ananasi ofron vetëm 40 kalori në 100 gramë, duke qenë kështu një ushqim shumë i lehtë dhe i përkryer në përpjekjet tuaja për t’u dobësuar, citon noa.

Ky frut tropikale po ashtu kompenson yndyrat, vitaminat dhe disa minerale të nevojshme për funksionim normal të trupit. Ananasi është i pasur veçanërisht me vitaminë C, kalium dhe natrium.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close