fbpx

Zelensky: Duhet ta ndalojmë agresorin sa më shpejt që të jetë e mundur

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, e ka falënderuar homologun e tij amerikan, Joe Biden, për mbështetjen që po i jep shtetit të tij, që po përballet me agresionin rus, transmeton REL.

Zelensky tha se gjatë bisedës telefonike me Biden, dy liderët kanë diskutuar për sanksionet kundër Rusisë dhe për mbështetjen ndaj Ukrainës.

“Ne duhet ta ndalojmë agresorin sa më shpejt që të jetë e mundur. Faleminderit për ndihmën tuaj”, ka shkruar ai në një postim në Twitter.

  • Dita e parë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e dytë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e tretë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e katër e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e pestë e konfliktit, lexo: KËTU
  • Dita e gjashtë e konfliktit, lexo: KËTU

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button