fbpx

Ukrainë, të paktën 10 të vrarë në sulmet në Harkiv

Të paktën 10 persona kanë vdekur dhe 20 janë plagosur, si pasojë e sulmeve në qendër të qytetit Harkiv, kanë raportuar mediat, transmeton BBC.

Dhjetëra tjerë besohet se kanë mbetur nën rrënoja.

Ky informacion vjen nga Shërbimi Shtetëror i Emergjencave, siç citohet nga agjencia e lajmeve Interfax-Ukraine.

  • Dita e parë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e dytë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e tretë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e katër e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e pestë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e gjashtë e konfliktit, lexo: KËTU

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button