fbpx

Stoltenberg nesër vizitë në Poloni dhe Estoni

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg nesër do të niset në Poloni dhe Estoni për të vizituar bazat ushtarake atje, transmeton Anadolu Agency (AA).

Stoltenberg gjatë vizitave të tij më 1 mars do të udhëtojë në bazën ajrore Lask në Poloni dhe në bazën ushtarake Tapa në Estoni.

Të dyja bazat përdoren gjithashtu nga forcat e NATO-s.

Stoltenberg do të zhvillojë gjithashtu takime të veçanta me presidentin polak, Andrzej Duda dhe kryeministren e Estonisë, Kaja Kallas.

  • Dita e parë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e dytë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e tretë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e katër e konfliktit, lexo KËTU

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button