fbpx

Rusia ndaloi fluturimet nga 36 shtete

Rusia ka ndaluar fluturimet nga kompanitë ajrore të 36 shteteve, duke përfshirë Mbretërinë e Bashkuar, Gjermaninë, Spanjën, Italinë dhe Kanadanë, transmeton REL.

Ky vendim vjen pasi Bashkimi Evropian ka marrë vendim për të ndaluar fluturimet e kompanive ajrore ruse në hapësirën e tij.

Mbretëria e Bashkuar ka ndaluar po ashtu fluturimet e kompanive ruse në Britani, duke shtyrë Rusinë të marrë hap të njëjtë.

  • Dita e parë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e dytë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e tretë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e katër e konfliktit, lexo KËTU

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button