fbpx

Foto që tronditi botën! Një fëmijë i vrarë në Siri..

Populli katalunas është prekur mjaft nga një foto që ka prekur botën. Një djalosh i ri sirian është gjendur i vrarë nga trazirat në Siri. Djaloshi që mbante fanelën e Barcelonës u vra para pak ditësh. Ai thuhet të ketë qenë i vrarë nga nga forcat siriane para syve të familjes së tij, transmeton Indeksonline. Por AlJazeera shkruan se vrasja mund të kishte ardhë dhe nga rebelët që luftojnë regjimin.

Muhamed Qataa është emri i tifozit të Barcelonës. Shoqëria katalonase ka ndërmarrë një hap që të gjithë katalonasit të postojnë këtë foto në profilin e tyre për të bërë thirrje për të ndalur luftën në Siri.

Lajme të ngjashme

Back to top button