fbpx

Analiza e motit deri në fund të javës

Të mërkurën në Maqedoni do të mbajë mot i vranët me shi dhe erë.

Temperaturat minimale do të jenë prej 4-10 gradë, ndërsa më e larta e ditës do të arrijë deri më 18 gradë.

Sinoptikët paralajmërojnë stabilizim të motit nga dita e enjte. Gjatë ditës së enjte do të mbajë mot me diell dhe më i ngrohtë, me temperatura të ditës që do të arrijnë deri më 18 gradë Celsius.

Për të premten, sinoptikët parashohin mot me periudha dielli dhe reshje të dobëta shiu, me temperaturë deri më 20 gradë.

Të shtunën, do të kemi mot kryesisht me diell dhe me temperatura pranverore deri 21 gradë.

Mot i ngjashëm pritet të mbajë edhe gjatë javës tjetër./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button