fbpx

Lana Del Rey me një këngë të mrekullueshme

Kënga: “Chelsea Hotel no.2”
Këngëtarja: Lana Del Rey
Teksti dhe muzika: Leonard Cohen

Pas një periudhe të shkurtër pauze nga muzika këngëtarja Lana Del Rey është rikthyer me klipin e saj më të ri “Chelsea Hotel no.2”. Këngën “Chelsea Hotel no.2” në original e këndon Leonard Cohen

Leonard Cohen (i lindur më 21 shtator 1934) është një këngëtar kanadez-kompozitor, muzikant, poet, novelist. Puna e tij shpesh hulumton, izolimin fenë, seksualitetin dhe marrëdhëniet ndërpersonale.

Klipi më i ri i Del Rey pritet të jetë një tjetër sukses duke gjykuar edhe hitet e saj të mëparshme të saj si “Video Games”, “Born To Die” etj. Vetëm pak kohë më parë Lana është shpallur artistja më e mirë në zhanrin pop dhe RnB. Gjithashtu ajo është bërë pjesë dhe imazh të disa fushatave publicitare.

Për vetëm tre ditë, kënga e saj në Youtube u klikua 2,063,857 herë

Lajme të ngjashme

Back to top button