fbpx

Veljanovski në Sërbi, do të takojë Nikoliçin dhe Tadiçin

Kryetari i Kuvendit Trajko Veljanovski, nesër do të qëndrojë në një vizitë zyrtare në Serbi. 

Vizita e Veljanovskit, siç bëjnë të ditur nga kabineti i tij, ka për qëllim rritjen e notës pozitive në Raportin e progresit të Komisionit Evropian, në sferën e fqinjësisë së mirë. 

Gjatë qëndrimit në Beograd, krahas homologut të tij Nebojsha Stefanoviq, Veljanovski pritet të zhvillojë takime edhe me Presidentin e Serbisë Tomisllav Nikoliq, kryeministrin Ivica Daçiq si dhe me ministrin e Jashtëm Ivan Mërkiq. 

Lajme të ngjashme

Back to top button