fbpx

Zgjedhjet në Çair të falsifikuara, do të ketë raund të dytë!

KSHZ pas numërimit të votave konstatoi se ka patur falsifikim të zgjedhjeve në Çair dhe ka vendosur që të ketë raund të dytë të votave ku do të garojnë Izet Mexhiti nga BDI dhe Muhamet Thaçi i PDSH-së. 

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve pranoi ankesat për parregullsi zgjedhore të dërguara nga PDSH-ja në 13 vendvotime në Çair, njofton press24.

Nuk dihet akoma se nga PDSH a do te ketë padi penale ndaj komisionerëve në Çair për këtë falsifikim të madh të votës se lirë.

Lajme të ngjashme

Back to top button