fbpx

Ndërroi jetë doktori tetovar Fatmir Rushani

Ndërroi jetë në moshën 65 vjeçare mjeku specialist dermatoverologu dhe shefi i repartit të dermatologjisë në Spitalin e Tetovës, Fatmir Rushani transmeton Portalb.mk.

Lajmi për vdekjen e tij u shpërnda në rrjete sociale dhe u konfirmua edhe nga Spitali i Tetovës, varrimi i tij bëhet sot pas namazit të drekës.

Rushani u lind më 3 maj 1956. Diplomoi në Universitetin e Prishtinës në vitin 1984, ndërsa specializoi për dermatovenerologji në Universitetin Shtetëror të Shkupit në vitin 2003.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button