fbpx

Gjermani, disa të plagosur nga të shtënat në një universitet në Heidelberg

Policia në qytetin jugor të Gjermanisë ka thënë se një operacion i madh është duke u zhvilluar në një universitet në Heidelberg. Një sulmues i vetëm thuhet se hapi zjarr në një sallë ligjeratash, duke shkaktuar disa të plagosur, shkruan DW, transmeton Portalb.mk.

Policia në qytetin jugor gjerman të Heidelbergut tha se po kryente një operacion në shkallë të gjerë pranë universitetit të qytetit pasi disa persona u plagosën nga të shtënat.

Autoritetet thanë se një autor i vetëm hapi zjarr në një sallë ligjeratash në universitet. Policia tha se autori i dyshuar është i vdekur.

Nuk ka të dhëna të menjëhershme se sa persona kanë mbetur të plagosur, vetëm se ka pasur disa lëndime.

Heidelbergu ndodhet në jug të Frankfurtit dhe ka rreth 160,000 banorë. Universiteti i tij është një nga më të njohurit në Gjermani.

Lajmi do të përditësohet pasi të dalin detajet.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button