fbpx

Nga mesnata rriten çmimet e naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) njoftoi se nga mesnata do të rriten çmimet e derivateve të naftës për shitje me pakicë për 2.48%, transmeton Portalb.mk.

EUROSUPER BS – 95 do të kushtojë 78.50, ndërsa EUROSUPER BS – 98 do të kushtojë 80.50 për litër.

EURODIZEL BS (D-E V) do të kushtojë 71.00 denarë.

Çmimi i vajit për djegie ekstra i lehtë 1 (EL-1) do të jetë 71.00 denarë për litër

Me vendim të KRRE-së çmimi me pakicë i mazutit do të rritet për 1,386 denarë në kilogram dhe do të shitet për 44,23 denarë.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button