fbpx

Shqipëri, 2.670 raste të reja me Covid-19

Shqipëria në 24 orët e fundit regjistroi 2,670 raste të reja me Covid-19 dhe 6 të vdekur, transmeton Portalb.mk.

Në 24 orët e fundit u shëruan 2,152 qytetarë.

Numri i rasteve aktive është 24.105, ndërsa dhjetëra persona janë të shtrirë në spitale.

Numri i përgjithshëm i rasteve me Covid-19 në Shqipëri që nga fillimi i pandemisë është  244.182 dhe numri i të vdekurve në 3.292.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button