fbpx

RMV, në kufi u kapën katër kombi që kryenin transport ndërkombëtar të udhëtarëve pa dokumente

Në Tabanoc, Policia e Maqedonisë së Veriut ka arritur të identifikojë katër furgonë që kryenin transport të udhëtarëve pa dokumente, transmeton Portalb.mk.

“U konstatuar se automjetet kryejnë transport ndërkombëtar të udhëtarëve pa posedimin e dokumentacionit përkatës”, sqarojnë nga Policia.

Raportohet që automjetet në pikën kufitare në Tabanoc ishin të drejtuara nga 25 vjeçari T.V., 50 vjeçari P.V., 28 vjeçari Ç.T. dhe 33 vjeçari M.P; të gjithë nga Strumica.

“U konstatua se automjetet kryejnë transport ndërkombëtar të udhëtarëve pa posedimin e dokumentacionit përkatës”, sqarojnë nga Policia në lidhje me dy furgonët “Ford”, njërin “Mercedes” e tjetrin “Fiat”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button