fbpx

Ka ndërruar jetë aktori francez Gaspard Ulliel në moshën 38-vjeçare

Aktori francez Gaspard Ulliel ka vdekur sot në moshën 38-vjeçare, transmeton Anadolu Agency (AA).

Anëtarët e familjes së Ulliel i thanë “France 24” se vdekja e tij ishte shkaktuar nga lëndimet e marra në një aksident me ski.

Një nga aktorët francezë më të famshëm të brezit të tij, Ulliel tërhoqi vëmendjen ndërkombëtare me rolin e tij në filmin “Hannibal Rising”.

Në vitin 2017, Ulliel fitoi çmimin Cesar, ekuivalenti francez i Oscarit amerikan, në kategorinë e aktorit më të mirë për rolin e tij në filmin “It’s Only the World” të Xavier Dolan, ku luajtën edhe aktoret e famshme Marion Cotillard dhe Lea Seydoux.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button