fbpx

Roma ndjek Etrit Berishën

Pritjet spektakulare që Etrit Berisha bëri në përballje të Shqipërisë kundër Norvegjisë, e që në fakt i siguruan tre pikë kombëtares shqiptare kanë bërë që skuadra të mëdha evropiane ta kërkojnë shqiptarin për ta pasur në skuadër.

Portieri Berisha po kërkohet nga skuadra e madhe italiane, Roma por edhe ajo angleze, Fulham.

Mediat italiane shkruajnë sot se romakët tashmë kanë shprehur interesimin për Berishën, dhe duan që ta kenë në skuadër nga afati kalimtar i verës.

Portieri 24-vjeçar aktualisht mbron për ekipin suedez Kalmar.

Lajme të ngjashme

Back to top button