fbpx

Bekim Fazliu: do ta ndryshojmë flamurin e Maqedonisë, o ata, o ne këtu! (VIDEO)

Ose maqedonasit do na përzënë ne, o ne do i përzëmë ata, thotë deputeti i PDSH-së Bekim Fazliu për televizionin bullgar ‘BTV’, transmeton Brif.mk. 

Fazliu në bisedë më gazetarin bullgar thotë se flamuri në Maqedoni është sjellë pa u pyetur shqiptarët dhe për këtë qëllim do të sjellin flamur të ri që i përfaqëson gjithë qytetarët e Maqedonisë.

‘Do të zgjedhim flamur shtetëror me të cilin do të përfaqësohen të gjithë qytetarët. Flamuri maqedonas është vendosur pa pyet shqiptarët, dhe nuk ka përfaqëson neve. Kjo është, ose të na përzënë neve nga këtu, ose ne ata’ thotë Fazliu.

Lajme të ngjashme

Back to top button