fbpx

Dridhje tërmeti në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar dridhje të tërmetit rreth orës 22:43.

Në bazë të raportimeve, tërmeti ka qenë me epiqendër në Greqi me magnitude 5.5 dhe thellësi 10 km.

Dridhje të forta janë regjistruar edhe në qytetet e Shqipërisë, Kosovës dhe vendet tjera në rajon.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button