fbpx

PSG me 11 mungesa ndaj Lyon

Paris Saint Germain ka një mal me mungesa në sfidën ndaj Lyon për shkak të mungesave dhe mbi të gjitha Covid-19, raporton SS.

Trajneri Pochettino pak orë para ndeshjes ka publikuar listën e të grumbulluarve për këtë duel ku përveç mungesës së Messit dhe Neymar bien në sy edhe mungesat e Bernat, Danilo Pereira, Donnarumma, Di Maria, Draxler e Sergio Rico të cilët janë me Covid-19 ndërkohë që Hakimi, Diallo e Gueye janë të impenjuar në Kupën e Afrikës.

11 mungesa për një sfidë të rëndësishme por për një skuadër si PSG nuk janë shumë. Ajo për momentin gjendet në pozitën e parë me 46 pikë, ndërsa Lyon në pozitën e 13-të me 24 pikë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button