fbpx

(Video) Chelsea, ofertë për 15-vjeçarin turk

Klubi anglez, Chelsea, i ka bërë ofertë Bursasporit për blerjen e sulmuesit 15-vjeçar, Enes Unal.
Sipas Daily Mail, Blutë kanë ofruar afër dy milionë funte për djaloshin, i cili në 102 takime në ligat juniore ka shënuar 170 gola dhe pritet ta përfaqësojë Turqinë në Kampionatin Botëror U-20.

Përveç Chelseat, Unal ndiqet edhe nga Manchester Unitedi dhe Manchester City.

Lajme të ngjashme

Back to top button