fbpx

Kosovë, “Dridhet” vendlindja e Rugovës

Para pak minutash në fshatin Cerrë të Istogut ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm. Banorët janë tronditur pasi ka shkaktuar një zhurmë të madhe, aq sa krisma dhe dridhja e tij është dëgjuar edhe në qytetin e Istogut.

Orainfo shkruan se, jozyrtarisht mësohet se bëhet fjalë për shpërthimin tëbombolave me plin, gjë e cila nuk është konfirmuar. Fshati Cerrcë është vendlindja e ish presidentit, Ibrahim Rugova. /albeu.com/

Lajme të ngjashme

Back to top button