fbpx

Janë konfiskuar mbi 2000 mjete piroteknike në Veles, një person i arrestuar

Nëpunës policor nga SPB Veles sonte duke vepruar sipas planit për veprim dhe dhe sanksionim të shitjes së mjeteve piroteknike, pas informatave të marra paraprake, në një dyqan në Veles, pronësi e S.Ç.(50) kanë gjetur dhe kanë konfiskuar 2200 copë mjete piroteknike, njofton Portalb.

Siç njoftoi MPB-ja, S.Ç. është privuar nga liria, ndërsa pas dokumentimit të plotë të rastit do të parashtrohet kallëzim penal.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button