fbpx

RMV, u regjistruan 375 raste të reja me kovid dhe 16 vdekje

Ministria e Shëndetësisë njofton se sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik në 24 orët e fundit u regjistruan 375 raste të reja me Covid-19 nga 2 744 testime të kryera, ndërsa u shëruan 507 persona, kurse u regjistruan 16 vdekje, transmeton Portalb.mk.

Në Shkup ndërruan jetë tre persona (87, 78 dhe 62v), Kavadari (60v), Struga (83v), Strumica (72v), Koçani (59v), Shtipi (73v) dhe Sveti Nikolla (86v). Ministria sqaroi që janë regjistruar edhe shtatë vdekje nga 22 nëntori deri më 4 dhjetor: dy nga Velesi, një nga Shkupi, Gostivari, Ohri, Strumica dhe Kërçova.

Rastet e reja:

 • Shkup – 180,
 • Prilep – 30,
 • Manastir – 28,
 • Kavadar – 26,
 • Kumanovë – 13,
 • Veles – 12,
 • Radovish – 11,
 • Dellçevë – 9,
 • Koçani 8
 • Vallandova – 8,
 • Kriva Pallanka 7
 • Resnja – 7,
 • Ohri – 5,
 • Tetova 4
 • Makedonski Brod – 4,
 • Gostivari, 3
 • Shtipi, 3
 • Kërçova, 3
 • Demir Hisar 3
 • Makedonska Kamenica – 3,
 • Strumicë 2
 • Gjevgjeli – 2,
 • Struga, 1
 • Negotina, 1
 • Krusheva 1
 • Pehçeva – 1

Pacientët e shëruar:

 • Shkupi 246,
 • Manastiri 43,
 • Prilepi 25,
 • Kumanova 22,
 • Ohri 18,
 • Kavadari 17,
 • Velesi 15,
 • Tetova 14,
 • Dellçeva 13,
 • Koçani 10
 • Strumicë 10
 • Kriva Pallanka – 9,
 • Shtip 7
 • Sveti Nikollë – 7,
 • Radovish 6
 • Gjevgjeli – 6,
 • Resnja – 5,
 • Vallandova, 4
 • Struga, 4
 • Negotina 4
 • Berovë – 4,
 • Vinica 3
 • Kratovë – 3,
 • Demir Hisar, 2
 • Makedonska Kamenica 2,
 • Makedonski Brod, 1
 • Gostivar, 1
 • Kërçovë, 1
 • Dibër, 1
 • Bogdanci 1
 • Demir Kapi – 1

Rastet aktive:

Shkup 95291, Aktiv 2698
Kumanovë 12954, Aktiv 192
Tetovë 11348, Aktiv 93
Prilep 10348, Aktiv 326
Manastir 8851, Aktiv 506
Gostivar 8072, Aktiv 20
Veles 7354, Aktiv 171
Kavadar 7076, Aktiv 236
Shtip 6617, Aktiv 111
Ohër 6527, Aktiv 186
Strumicë 6138, Aktiv 108
Kërçovë 4231, Aktiv 37
Koçani 4028, Aktiv 109
Strugë 3910, Aktiv 33
Gjevgjeli 2813, Aktiv 79
Negotinë 2575, Aktiv 42
Sveti Nikolla 2126, Aktiv 40
Kriva Pallankë 1913, Aktiv 74
Resnjë 1763, Aktiv 57
Radovish 1752, Aktiv 58
Berovë 1460, Aktiv 67
Dibër 1456, Aktiv 1
Dellçevë 1424, Aktiv 101
Vinicë 1161, Aktiv 18
Probishtip 1126, Aktiv 24
Valandovë 956, Aktiv 45
Kratovë 776, Aktiv 31
Bogdanci 645, Aktiv 21
Demir Hisar 620, Aktiv 50
Krushevë 594, Aktiv 33
Makedonski Brod 503, Aktiv 14
Demir Kapija 425, Aktiv 3
Makedonska Kamenica 421, Aktiv 28
Pehçevë 353, Aktiv 10
Dojran 168, Aktiv 5

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 1.488.688 testime për Covid-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid-19 në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 217.775, numri i të shëruarve është 204.474, numri i të vdekurve është 7.674 dhe numri i rasteve aktive është 5.627.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button