fbpx

RMV, 15 persona ndërruan jetë nga COVID-19, 2 308 pacientë u regjistruan të shëruar

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 355 raste të reja me COVID-19 nga 3 042 testime, ndërkaq 15 kanë ndërruar jetë. Numri i përgjithshëm i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 217.025, të shëruarve 203.325, të vdekurve 7.631, ndërkaq momentalisht ka 6 069 raste aktive, njofton Portalb.mk.

Në 24 orë janë shëruar 329 pacientë, ndërsa sot janë regjistruar edhe 1 980 pacientë të shëruar nga periudha 16 shtator deri 31 tetor. Në 24 orë kanë ndërruar jetë 9 pacientë, kurse gjashtë tjerë janë regjistruar nga 31 gushti deri më 1 dhjetor.

Në Shkup ndërruan jetë tre persona (72, 84 dhe 84v), dy nga Ohri (51 dhe 55v), një nga Kriva Pallanka (79v), Makedonska Kamenica (56v), Manastiri (65v) dhe Kumanovë (62v). Gjashtë personat tjerë janë të moshë nga 54 deri 88 vjeç: dy nga Shkupi, një nga Koçani, Makedonski Brod, Sveti Nikolla dhe Kumanova.

Rastet aktive:

 • Shkupi – 152,
 • Manastiri – 38,
 • Kavadari – 25,
 • Prilepi – 24,
 • Kumanova 17
 • Ohri – 17,
 • Velesi – 14,
 • Radovishi – 9,
 • Dellçeva – 6,
 • Shtipi 5
 • Resnja – 5,
 • Tetova, 4
 • Strumica, 4
 • Koçani, 4
 • Gjevgjelia 4
 • Kriva Pallanka – 4,
 • Negotina, 3
 • Vinica, 3
 • Probishtip 3
 • Vallandova – 3,
 • Krusheva 2
 • Makedonski Brod – 2,
 • Kërçovë, 1
 • Sveti Nikollë, 1
 • Kratovë, 1
 • Bogdanci, 1
 • Demir Hisar, 1
 • Makedonska Kamenica 1
 • Pehçevë – 1

Pacientët e shëruar:

 • Shkupi – 1.153,
 • Velesi – 141,
 • Ohri – 106,
 • Prilepi – 105,
 • Manastiri – 99,
 • Kavadari – 79,
 • Kumanova – 62,
 • Strumica – 52,
 • Tetova 45
 • Shtip – 45,
 • Krivagjeli 39
 • Palanka – 39,
 • Kërçova 38
 • Koçani – 38,
 • Makedonska Kamenica – 33,
 • Sveti Nikolla – 30,
 • Resnjë – 28,
 • Struga – 25,
 • Dellçeva – 23,
 • Radovishi – 18,
 • Gostivari, 16
 • Vinica 16
 • Demir Hisar – 16,
 • Negotina 14
 • Valandova – 14,
 • Berovë – 12,
 • Bogdanci – 6,
 • Krushevë – 4,
 • Probishtip, 3
 • Makedonski Brod 3
 • Demir Kapi – 3,
 • Kratovë – 2,
 • Dojran – 1.

Deri më tani nga fillimi i pandemisë janë realizuar 1 481 925 testime.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button