fbpx

RMV, nesër do të ketë kortezh mortor për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

Ministria e Jashtme e Maqedonisë së Veriut informoi se, nesër, më 3 dhjetor, në ora 09:00 në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit pritet të mbërrijnë eshtrat e 45 qytetarëve që humbën jetën në aksidentin tragjik në afërsi të Strumës, në Republikën e Bullgarisë, transmeton Portalb.mk.

“Pas mbërritjes, kortezhi mortor do të ndjekë rutën e paracaktuar  në kryeqytet.Në periudhën nga ora 10:00 deri në 13:00, qytetarët do të mund të bëjnë nderimet e fundit duke vendosur lule në Sheshin “Skënderbeu”, si dhe të ndjekin kortezhin mortor  që do të kalojë përgjatë bulevardit, pranë sheshit, nga ora 11:00 dhe 12:00”, thuhet në njoftimin e MPJ-së.

Në shesh do të vendoset një video-bim nga ku qytetarët do të mund ta shikojnë të gjithë procesin e mbërritjes dhe lëvizjes së kortezhit mortor.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button