fbpx

Dibër, policia ka gjetur marihuanë me vlerë prej mbi 500 mijë euro

Policia ka kapur 10 paketime me marihuanë në vlerë prej 500 mijë eurove në afërsi të kufirit me Shqipërinë në vendkalimin kufitar “Bllato”, respektivisht në afërsi të fshatit Ame të Dibrës, njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme, transmeton Portalb.mk.

“Janë kryer kontrolle, dhe është konstatuar se në paketime ka rreth 200 kilogram marijuhanë në vlerë prej 500.000 eurove”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

This slideshow requires JavaScript.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button