fbpx

Lojëra të reja që janë planifikuar të lansohen në periudhën e ardhshme (Video)

Në këtë kohë na vijnë shumë informacione të rëndësishme për lëshimin e lojërave të reja, për të cilat jemi të sigurt se ka një interes të madh midis lojtarëve në vend, përcjell Meta.mk.

Pra, trilogjia GTA fiton remaster. Këto janë lojërat GTA 3, GTA Vice City dhe GTA San Andreas, të cilat do të dalin në versionet më të fundit moderne më 11 nëntor.

Nga këto tre lojëra, GTA San Andreas merr vëmendjen më të madhe ku luani në geto afro-amerikane në një geto. Kjo lojë dikur ishte një nga lojërat më të luajtura GTA sepse për herë të parë mund ta ktheje një personazh të dobët, i cili duke ushtruar në palestër mund ta bënit bilder, të bëni personazhin me tatuazhe, të shkoni te floktari për modele të ndryshme të flokëve etj. dhe vetë loja ishte dinamike dhe interesante. Të gjitha lojërat në trilogji fitojnë sistem të ri ndriçimi, tekstura me rezolucion më të lartë dhe karaktere të përmirësuara dhe një pamje të re me shumë automjete.

God of War do të dalë më 14 janar për PC dhe do të kushtojë 50 dollarë. Si një ekskluzive e mëparshme PS, do të kërkojë një kompjuter solid, i cili mund të mbështesë grafikë shumë të fortë, duke u nisur nga fakti se ka grafikë 4K me ndriçim dinamik dhe “framerate” të zhbllokuar.

Sipas “rrjedhjes” më të fundit nga Nvidia GeForce Now, “data mining” zbuloi një listë të madhe të lojërave që vijojnë. Nvidia e mohon dhe thotë se janë spekulime, ndër të parat ishin trilogjia GTA dhe God of War për PC. Lojëra të tjera të numëruara që nuk janë të sigurta nëse do të lëshohen për konzolla janë: Dragon’s Dogma 2, Demon Souls, Horizon Zero West, Half Life 2 remaster dhe shumë të tjera.

Nga 4 deri në 11 nëntor do të ketë një beta ngjarje për Lost Ark. Mund të blini Founders Pack që garanton hyrje në beta, ose të regjistroheni në faqen kryesore, ku ka mundësi që të përzgjidheni për beta.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button