fbpx

RMV, u regjistruan 135 raste të reja dhe 11 të vdekur me kovid në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit nga 1 514 testime, janë regjistruar 135 raste të reja me COVID-19, 330 të tjerë janë shëruar, ndërkaq 11 kanë ndërruar jetë. Nga fillimi i pandemisë numri i të infektuarve ka arritur në 199.901 raste, të shëruarve 186.652, të vdekurve 7.062, ndërkaq për momentin ka 6187 raste aktive, njofton Portalb.mk.

Në Shkup ndërruan jetë dy pacientë (67v dhe 79v), dy nga Kriva Pallanka (67v dhe 76v) dhe Kumanova (73v dhe 74v) dhe nga një në Makedonska Kamenica (82v), Ohri (80v), Prilep (74v), Probishtip (64v) dhe Shtip (70v).

Rastet e reja:

 • Shkup – 91,
 • Kumanovë – 14,
 • Kavadar – 7,
 • Strugë – 4,
 • Prilep – 3,
 • Manastir, 2
 • Strumicë, 2
 • Sveti Nikollë, 2
 • Kriva Pallanka 2
 • Demir Hisar – 2,
 • Shtip, 1
 • Koçani, 1
 • Gjevgjeli, 1
 • Vinica, 1
 • Vallandova 1
 • Kratovë – 1

Pacientët e shëruar:

 • Shkupi 116,
 • Kumanova 28,
 • Velesi 23,
 • Prilepi 15,
 • Kriva Pallanka, 14
 • Shtipi 14
 • Koçani 14,
 • Kavadari 9
 • Manastiri 9,
 • Sveti Nikollë, 6
 • Gjevgjeli 6
 • Kratovë 6
 • Kërçova 4
 • Resnja – 4,
 • Probishtipi – 3,
 • Vinica, 2
 • Negotina 2
 • Makedonska Kamenica – 2,
 • Gostivari, 1
 • Radovishi 1
 • Krusheva – 1

Rastet aktive:

Shkup 87474, Aktiv 3190
Kumanovë 12104, Aktiv 446
Tetovë 10949, Aktiv 104
Prilep 9378, Aktiv 245
Gostivar 7997, Aktiv 24
Manastir 7343, Aktiv 201
Veles 6691, Aktiv 309
Kavadar 6195, Aktiv 190
Ohër 6130, Aktiv 190
Shtip 6066, Aktiv 198
Strumicë 5888, Aktiv 143
Kërçovë 4074, Aktiv 69
Strugë 3834, Aktiv 44
Koçani 3493, Aktiv 151
Gjevgjeli 2525, Aktiv 80
Negotinë 2358, Aktiv 27
Sveti Nikole 1987, Aktiv 73
Kriva Pallankë 1584, Aktiv 111
Radovish 1582, Aktiv 47
Resnjë 1574, Aktiv 36
Dibër 1453, Aktiv 6
Berovë 1227, Aktiv 15
Dellçevë 1142, Aktiv 22
Vinicë 1078, Aktiv 33
Probishtip 994, Aktiv 60
Valandovë 845, Aktiv 18
Kratovë 634, Aktiv 30
Bogdanci 579, Aktiv 24
Krushevë 545, Aktiv 14
Demir Hisar 477, Aktiv 35
Makedonski Brod 476, Aktiv 2
Demir Kapija 410, Aktiv 1
Makedonska Kamenica 353, Aktiv 43
Pehçevë 319, Aktiv 3
Dojran 143, Aktiv 3

Deri më tani janë realizuar 1 366 022 testime për Kovid-19.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button