fbpx

Mbretëresha Elizabeth e kaloi natën në spital

Mbretëresha Elizabeth II e Anglisë ka kaluar natën në spital për shkak të “ekzaminimeve parandaluese”, është konfirmuar nga Buckingham Palace, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Duke ndjekur këshillat e mjekut për të pushuar disa ditë, mbretëresha shkoi në spital për disa kontrolle të mërkurën pasdite dhe u kthye në Kështjellën Windsor të enjten dhe është në disponim të mirë”, tha Buckingham Palace.

Mbretëresha e kaloi natën në spital për herë të parë në 8 vjet. Natën e fundit e ka kaluar në një klinikë private në vitin 2013 për shkak të problemeve me stomakun dhe zorrët.

Mbretëresha Elizabeth II, me këshillën e mjekëve anuloi vizitën e saj në Irlandën e Veriut më 20 tetor.

Mediat vendase thonë se vendimi i mbretëreshës nuk lidhet me llojin e ri të COVID-19.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button