fbpx

RMV, u regjistruan 472 raste të reja me Kovid-19 dhe 14 viktima, shumica në spitale

Maqedonia e Veriut sot ka regjistruar edhe 472 raste të reja me korona virus, nga 3 431 testimet e bëra. Ministria e Shëndetësisë informoi se, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe 14 viktima, ndërsa janë shëruar 498 pacientë, transmeton Portalb.mk.

Në Shkup ndërruan jetë pesë persona (86, 77, 77, 68, dhe 43v), dy nga Koçani (85 dhe 68v) dhe një nga Vinica (47v). Ministria regjistroi edhe gjashtë viktima nga 18 shtatori deri më 12 tetor: dy nga Shkupi, një nga Tetova, Kriva Pallanka, Kumanova dhe Kavadari.

Rastet e reja:

 • Shkup – 222,
 • Kumanovë – 47,
 • Prilep – 30,
 • Veles – 23,
 • Manastir – 22,
 • Kavadarci 16
 • Koçani – 16,
 • Shtip – 15,
 • Gjevgjeli – 9,
 • Tetovë, 8
 • Ohër 8
 • Kriva Pallankë – 8,
 • Kërçovë – 7,
 • Resnjë – 6,
 • Delçeva 4
 • Vinica – 4,
 • Gostivar, 3
 • Strumicë, 3
 • Radovish, 3
 • Berovë 3
 • Probistip – 3,
 • Negotina, 2
 • Sveti Nikolla 2
 • Dibër – 2,
 • Valandova, 1
 • Kratova, 1
 • Bogdanci, 1
 • Krusheva, 1
 • Demir Hisar 1
 • Makedonska Kamenica – 1

Rastet e reja:

 • Shkupi – 255,
 • Kumanova – 58,
 • Velesi – 28,
 • Ohri – 19,
 • Strumica – 18,
 • Prilep – 17,
 • Manastir – 15,
 • Kavadarci 14
 • Shtipi – 14,
 • Struga – 9,
 • Kërçova – 7,
 • Kriva Pallanka – 5,
 • Tetovë, 4
 • Koçan, 4
 • Gjevgjeli, 4
 • Negotinë 4
 • Radovish – 4,
 • Sveti Nikolla, 3
 • Kratova 3
 • Makedonska Kamenica – 3,
 • Resnjë, 2
 • Dellçevë 2
 • Probistip – 2,
 • Vinica, 1
 • Bogdanci, 1
 • Demir Hisar 1
 • Makedonski Brod – 1

Numri i përgjithshëm i të diagnistifikuarve me korona virus, që nga fillimi i pandemisë, ka shkuar në 197 669, 183 972 pacientë janë shëruar, 6 978 kanë ndërruar jetë, ndërsa momentalisht ka 6 719 raste aktive. Deri më tani në vend janë bërë gjithsej 1 347 969 testime për korona virus.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button