fbpx

Tërmet 6 ballësh goditi rajonin mesdhetar të Turqisë

Kryesia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) të Turqisë ka bërë të ditur se një tërmet me magnitudë 6 ballë goditi rajonin mesdhetar të Turqisë këtë mëngjes, transmeton Anadolu Agency (AA).

AFAD bëri të ditur se tërmeti që ndodhi në 8:32 të mëngjesit sipas kohës lokale, epiqendrën e kishte 189 kilometra nga brigjet e rrethit Kaş të provincës Antalya dhe ndodhi në një thellësi prej 36 kilometrash.

Nuk ka raportime të menjëhershme për viktima.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button