fbpx

RMV, dalja e votuesve deri në orën 17, krahasuar me zgjedhjet e vitit 2017 (Infografik)

Sot mbahen zgjedhjet e shtata lokale në Maqedoninë e Veriut që nga pavarësimi i vendit. Deri në orën 17 kanë votuar 694.965 votues, gjegjësisht 41.10%. Për krahasim, në zgjedhjet lokale të vitit 2017-të, deri në këtë orë kanë votuar 883.673 votues, gjegjësisht 48.95%, raporton Portalb.mk.

Më poshtë mund të shihni infografikun për daljen e votuesve në disa prej komunave me shumicë shqiptare dhe daljen e përgjithshme

Dalja e votuesve deri në orën 17:00, Portalb.mk/Suad Bajrami
Dalja e votuesve deri në orën 17:00, Portalb.mk/Suad Bajrami

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button