fbpx

Pesë të lënduar si pasojë e rrokullisjes së një autobusi me punëtorë në Manastir

Një autobus, i cili mëngjesin e sotëm transportonte punëtorë në fabrikën “Kromberg dhe Schubert” u rrokullis në dalje të zonës industriale “Zhabeni” në Manastir. Policia konfirmoi se aksidenti ndodhi rreth orës 6.30 të mëngjesit, transmeton Portalb.mk.

Nga Spitali i Manastirit njoftuan se janë sjellë 5 pacientët e plagosur me lëndime të lehta u sollën, u trajtuan në ambulantë, por nuk janë hospitalizuar, që do të thotë se janë jashtë rrezikut për jetë.

Policia kreu ekspertizë në vendin e ngjarjes, kurse komunikacioni në atë rrugë po zhvillohet vetëm në një drejtim.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button