fbpx

Rrëzohet një avion i vogël në Itali, 8 të vdekur

Të paktën 8 persona e kanë humbur jetën si pasojë e rrëzimit të një avioni në Itali, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas lajmit të agjencisë italiane ANSA, mësohet se një avion i vogël privat që u ngrit në fluturim nga aeroporti Linate të Milanos drejt qytetin Olbia në ishullin e Sardenjës u rrëzua menjëherë pas ngritjes. Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit ajror.

Më tej thuhet se avioni ka rënë mbi një ndërtesë në ndërtim që përdoret si parking në lagjen San Donato të Milanos dhe se në aksident kanë humbur jetën 8 persona, përfshirë një fëmijë.

Në zonën ku u rrëzua avioni është dëgjuar një shpërthim i fuqishëm ndërsa në vendngjarje dolën ekipet zjarrfikëse.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button