fbpx

Super Mario – do të sjellë në jetë zonën e re me Donkey Kong në vitin 2024 (VIDEO)

Që nga hapja e saj, SUPER NINTENDO WORLD në Universal Studios Japan ka fituar vëmendjen në mbarë botën nga tifozët dhe lojtarët të cilët vazhdojnë të ngrihen në entuziazëm ndërsa përjetojnë udhëtimet në tokë, argëtim interaktiv me lojëra me personazhe ikonë Nintendo, informoi Nintendo, transmeton Portalb.mk.

Për të zhytur më tej lojtarët në serinë e lojërave të njohura të Nintendo, Universal Studios Japan do të zgjerojë tokën për të përfshirë një zonë të re me temë pas Donkey Kong. Zona do të ketë përvoja interaktive, mallra dhe ushqime. Lojtarët do të jenë në gjendje të bëjnë një shëtitje në anën e egër nëpër xhunglat e harlisura ku jetojnë Gomari Kong dhe miqtë e tij. Zona e re do të hapet në 2024.

Ekskluziviteti i Nintendo Donkey Kong filloi me një lojë në vitin 1981 dhe shpejt rrëmbeu zemrat e njerëzve në të gjithë botën. Që atëherë, seria e lojërave Donkey Kong ka ofruar vazhdimisht më shumë lojëra në sistemet e lojërave video Nintendo, të tilla si Super Nintendo Entertainment System, Wii dhe Nintendo Switch. Seriali ka shitur mbi 65 milionë njësi (deri në mars 2021) në të gjithë botën për brezat e fansave.

Ekipi krijues Universal dhe ekipi krijues Nintendo – përfshirë Shigeru Miyamoto, krijuesi i Super Mario – do të sjellë në jetë zonën e re me temë Donkey Kong. Zona do të jetë një ndërrues i lojërave që kombinon teknologjinë inovative dhe qasjen popullore në nivel global për argëtimin e parkut me tema të Universal me krijimtarinë e Nintendo. Me shtimin e zonës së Donkey Kong, SUPER NINTENDO WORLD në Universal Studios Japan do të rritet në madhësi me afërsisht 70%.

“SUPER NINTENDO WORLD krijon një nivel krejt të ri argëtimi në parkun tematik dhe është bërë shpejt një përvojë emocionuese, e domosdoshme për lojtarët tanë. Ne jemi të ngazëllyer për të vazhduar punën me Nintendo ndërsa përmbushim vizionin tonë për të sjellë në jetë personazhet dhe historitë e tyre. Zona jonë e re me temën Donkey Kong do të sjellë edhe më shumë eksitim dhe argëtim në përvojën SUPER NINTENDO WORLD.” tha J.L. Bonnier, President dhe CEO, Universal Studios Japoni.

“Unë jam shumë i lumtur që jam në gjendje ta bëj botën e Donkey Kong një realitet duke ndjekur botën e Mario. Mezi pres të krijoj një përvojë emocionuese Donkey Kong me ekipin mahnitës në Universal. Do të duhet pak kohë derisa të përfundojë, por do të jetë një zonë unike jo vetëm për njerëzit që janë të njohur me lojërat Donkey Kong, por për të gjithë mysafirët.” u shpreh Shigeru Miyamoto, Drejtor Përfaqësues, Anëtar i Nintendo.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button