fbpx

Maqedonia e Veriut regjistroi 12 raste të vdekjes dhe mbi 100 raste të reja me Covid – 19

Maqedonia e Veriut sot ka regjistruar 112 raste të reja me Covid – 19 nga 1,726 testimet e bëra. Ministria e Shëndetësisë informoi se, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 12 raste të vdekjes nga Covid – 19 dhe 419 pacientë janë shëruar, transmeton Portalb.mk.

Me këtë, numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me Covid – 19 që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 189.999, 171.375 pacientë janë shëruar, 6.607 pacientë kanë vdekur, ndërsa momentalisht ka 12.017 raste aktive.

Rastet e reja:

 • Shkup – 82
 • Kavadar – 8
 • Kumanovë – 6
 • Prilep – 2
 • Manastir – 2
 • Negotinë – 2
 • Kriva Pallankë – 2
 • Tetove – 1
 • Veles – 1
 • Strumicë – 1
 • Kërçovë – 1
 • Sveti Nikollë – 1
 • Resnjë – 1
 • Dellçevë – 1
 • Makedonska Kamenica – 1

Pacientët e shëruar:

 • Shkup – 175
 • Kumanovë – 46
 • Strumicë – 27
 • Kavadar – 23
 • Shtip – 20
 • Tetovë – 18
 • Manastir – 12
 • Dibër – 10
 • Vallandovë – 9
 • Sveti Nikollë – 8
 • Gjevgjeli – 4
 • Berovë – 4
 • Negotinë – 3
 • Radovish – 3
 • Kratovë – 3
 • Krushevë – 3
 • Pehçevë – 3
 • Makedonska Kamenica – 2
 • Makedonski Brod – 2
 • Ohër – 1
 • Vinicë – 1

Rastet aktive:

 • Shkup  82605, Aktive 5629
 • Kumanovë  11256, Aktive 941
 • Tetovë  10798, Aktive 932
 • Prilep 8993, Aktive 294
 • Gostivar  7948, Aktive 482
 • Manastir  7046, Aktive 277
 • Veles  6152, Aktive 318
 • Ohër  5907, Aktive 515
 • Kavadar  5853, Aktive 211
 • Strumicë  5694, Aktive 304
 • Shtip  5660, Aktive 227
 • Kërçovë  3935, Aktive 408
 • Strugë  3774, Aktive 365
 • Koçan  3206, Aktive 138
 • Gjevgjeli  2392, Aktive 79
 • Negotinë  2307, Aktive 37
 • Sveti Nikollë  1873, Aktive 112
 • Resnjë  1528, Aktive 93
 • Radovish  1501, Aktive 94
 • Dibër  1447, Aktive 113
 • Kriva Pallankë  1400, Aktive 83
 • Berovë  1205, Aktive 28
 • Dellçevë  1116, Aktive 68
 • Vinicë  1022, Aktive 51
 • Probishtip  907, Aktive 36
 • Vallandovë  806, Aktive 27
 • Kratovë  551, Aktive 52
 • Bogdancë  544 11
 • Krushevë  522, Aktive 15
 • Makedonski Brod  464, Aktive 27
 • Demir Hisar  432, Aktive 20
 • Demir Kapi  409, Aktive 7
 • Pehçevë  312, Aktive 4
 • Makedonska Kamenica  295, Aktive 18
 • Dojran  139, Aktive 1

Deri më tani në vend janë bërë gjithsej 1.279.154 testime për Covid – 19.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button