fbpx

Policia kapi 52 migrantë që po qëndronin ilegalisht në Maqedoninë e Veriut

Në Llojan të Likovës janë kapur 52 migrantë që po qëndronin në mënyrë ilegale në Maqedoninë e Veriut, ndërsa katër prej tyre janë arrestuar menjëherë, transmeton Portalb.mk.

“Punonjësit policor nga Stacioni Policor për Kontroll kufitar – Soport kanë zbuluar 52 migrantë ilegal me preardhje nga vendet afrikane dhe aziatike”, raportojnë nga Policia, duke njoftuar se janë dorëzuar në Qendrën për Transit në Tabanoc, ndaj të cilëve u paralajmëruar kallëzim penal.

Katër prej këtyre migrantëve që vinin nga Pakistanin, janë arrestuar menjëherë, pasi tek ata janë gjetur substanca ilegale dhe armë të ftohta, ndërsa dyshohet se edhe kanë sulmuar pjesën tjetër të grupit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button