fbpx

Tetova pjesëmarrëse në turneun mbarëkombëtarë në futboll për fëmijë “Durrësi 2021 U-15” që filloi sot

Nga sot deri më 24 shtator në qytetin e Durrësit do të mbahet edicioni XVI-të i turneut mbarëkombëtarë në futboll për fëmijë “Durrësi 2021, U-15”, ku do të merr pjesë edhe qyteti i Tetovës me reprezentacionin e saj, transmeton Portalb.mk.

Në këtë turne gjithashtu do të garojnë edhe ekipet nga Zara, Ulqini, Peja, Bujanovci dhe nikoqirët nga Durrësi.

Bashkë me delegacionin tetovar në Durrës janë edhe kryetari i këshillit komunal Bekim Memeti, njëri ndër themeluesit e këtij turneut Muzafer Livoreka , gazetarë dhe profesorë të sportit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button