fbpx

Maqedonia e Veriut, 12 të vdekur dhe mbi 100 raste të reja me Covid – 19

Maqedonia e Veriut në 24 orët e fundit ka regjistruar 154 raste të reja me korona virus, nga 1,967 testimet e bëra. Ministria e Shëndetësisë informoi se, janë shënuar 12 viktima nga Covid – 19 dhe 408 pacientë janë shëruar, transmeton Portalb.mk.

Me këtë, numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostifikuar me Covid – 19 që nga fillimi i pandemisë, ka shkuar në 187.068, numri i të shëruarve në 167.810, i viktimave në 6.472, ndërsa momentalisht ka 12.786 raste aktive.

Rastet e reja:

 • Shkup – 118
 • Kumanovë – 12
 • Kavadar – 5
 • Prilep – 3
 • Manastir – 3
 • Veles – 2
 • Kërçovë – 2
 • Koçan – 2
 • Sveti Nikollë – 2
 • Kriva Pallankë – 2
 • Strumicë – 1
 • Vinicë – 1
 • Kratovë – 1

Pacientët e shëruar:

 • Shkup – 179
 • Tetove – 23
 • Kumanovë – 22
 • Strumicë – 19
 • Shtip – 17
 • Kavadar – 15
 • Kërçovë – 14
 • Prilep – 12
 • Veles – 12
 • Koçan – 11
 • Dibër – 11
 • Radovish – 9
 • Berovë – 0
 • Manastir – 7
 • Resnjë – 7
 • Sveti Nikollë – 6
 • Kratovë – 5
 • Gostivar – 5
 • Kriva Pallankë – 4
 • Gjevgjeli – 4
 • Vallandovë – 4
 • Negotinë – 3
 • Dellçevë – 3
 • Pehçevë – 2
 • Ohër – 1
 • Probishtip – 1
 • Bogdancë – 1
 • Makedonski Brod – 1
 • Makedonska Kamenica – 1

Rastet aktive:

 • Shkup  81122, Aktive 5761
 • Kumanovë  11031, Aktive 904
 • Tetovë 10747, Aktive 994
 • Prilep  8909, Aktive 275
 • Gostivar  7922, Aktive 525
 • Manastir  6941, Aktive 245
 • Veles  6037, Aktive 284
 • Ohër  5817, Aktive 667
 • Kavadar 5744, Aktive 195
 • Strumicë 5613, Aktive 500
 • Shtip 5562, Aktive 238
 • Kërçovë  3877, Aktive 433
 • Strugë  3755, Aktive 638
 • Koçan 3134, Aktive 128
 • Gjevgjeli  2355, Aktive 73
 • Negotinë  2295, Aktive 39
 • Sveti Nikollë  1824, Aktive 105
 • Resnjë  1508, Aktive 102
 • Radovish 1477, Aktive 110
 • Dibër 1442, Aktive 133
 • Kriva Pallankë 1350, Aktive 51
 • Berovë  1193, Aktive 39
 • Dellçevë  1108, Aktive 65
 • Vinicë  1006, Aktive 45
 • Probishtip 895, Aktive 43
 • Vallandovë  785, Aktive 28
 • Bogdancë 543, Aktive 19
 • Kratovë  527, Aktive 50
 • Krushevë  518, Aktive 15
 • Makedonski Brod  461, Aktive 31
 • Demir Hisar  423, Aktive 14
 • Demir Kapi  406, Aktive 4
 • Pehçevë  310, Aktive 8
 • Makedonska Kamenica  292, Aktive 21
 • Dojran 139, Aktive 4

Deri më tani në vend janë bërë gjithsej 1.254.061 testime për Covid – 19.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button