fbpx

Tërmet gjatë mesditës në disa qytetet të Maqedonisë së Veriut, epiqendra në Shqipëri

Opservatori seizmiologjik në Maqedoninë e Veriut ka regjistruar një tërmet rreth orës 14:26, epiqendra e së cilës ishte në Shqipëri, ku gjatë ditës ishin regjistruar katër tërmete, transmeton Portalb.mk.

Tërmeti përkundër se ishte 170 kilometra larg Shkupit, ajo u regjistrua në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë.

Në bazë të Shkallës evropiane makroseizmike, tërmeti ishte i shkallës së tretë, apo lëkundje sizmike me magnitude 4.2 Rihter.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button