fbpx

Tërmet në RMV, epiqendra ishte në zonën e Dellçevës dhe Berovës

Një tërmet me magnitudë prej 2,4 shkallëve sipas Rihteritë është regjistruar pas mesnate në territorin e Maqedonisë së Veriut, respektivisht rreth orës 00:21 minuta.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në rajonin Delçevë-Berovë, 100 kilometra në lindje të Shkupit.

“Dridhjet e tërmetit janë ndjerë nga banorët e Vinicës dhe rajonit me intensitet prej tre shkallëve, sipas shkallës evropiane makroseizmike”, njoftojnë nga Fakulteti i matematiko-natyrorë në Shkup.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button