fbpx

RMV, 183 raste të reja me Kovid–19 gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa 18 ndërruan jetë, dy prej të cilëve në kushte shtëpiake

Maqedonia e Veriut ka regjistruar sot 183 raste të reja me korona virus, nga 2035 testimet e bëra. Në raportin ditor të Ministrisë së Shëndetësisë thuhet se, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 18 viktima, ndërsa janë shëruar 531 pacientë, transmeton Portalb.mk.

Në Shkup ndërruan jetë nëntë persona (85v, 80v, 69v, 67v, 64v, 61v, 59v, 57v, 52v), katër nga Kavadraci (88v, 88v, 72v, 60v), dy nga Tetova (81 dhe 48v), dy nga Manastiri (81v, 79v) dhe një person nga Gostivari (78v).

Rastet e reja:

 • Shkup – 132,
 • Kumanovë – 13,
 • Kavadar – 6,
 • Prilep, 3
 • Strugë 3
 • Kriva Pallankë – 3,
 • Tetovë, 2
 • Manastir, 2
 • Veles, 2
 • Ohër, 2
 • Srumicë, 2
 • Kërçovë, 2
 • Kratovë 2
 • Demir Kapi – 2,
 • Gostivar, 1
 • Shtip, 1
 • Koçan, 1
 • Gjevgjeli, 1
 • Sveti Nikolla, 1
 • Berova 1
 • Makedonska Kamenica – 1

Pacientët e shëruar:

 • Shkupi – 189,
 • Tetova – 68,
 • Strumica – 32,
 • Gostivari – 26,
 • Dibra – 24,
 • Kavadarci – 23,
 • Kumanova – 22,
 • Kërçova – 17,
 • Manastiri 12
 • Shtipi – 12,
 • Prilep, 11
 • Veles, 11
 • Sveti Nikolla 11
 • Berova – 11,
 • Delçeva – 9,
 • Kriva Pallanka 8
 • Resen – 8,
 • Probishtip – 7,
 • Koçani – 6,
 • Makedonski Brod – 5,
 • Radovish – 4,
 • Negotina 3
 • Vallandova – 3,
 • Kratova 2
 • Krusheva – 2,
 • Strugë, 1
 • Gjevgjeli, 1
 • Makedonska Kamenica, 1
 • Bogdanci 1
 • Pehçeva – 1

Rastet aktive:

Shkup 79429, Aktiv 5791
Kumanova 10756, Aktiv 889
Tetovë 10650, Aktive 1115
Prilep 8821, Aktiv 273
Gostivar 7870, Aktiv 662
Manastir 6866, Aktiv 254
Veles 5932, Aktiv 248
Ohër 5714, Aktiv 592
Kavadar 5625, Aktiv 171
Strumica 5490, Aktive 535
Shtip 5457, Aktiv 222
Kërçovë 3796, Aktive 468
Struga 3719, Aktiv 632
Koçani 3070, Aktiv 103
Gjevgjeli 2328, Aktiv 72
Negotina 2276, Aktiv 45
Sveti Nikolla 1778, Aktive 107
Resnja 1470, Aktiv 99
Dibër 1433, Aktiv 192
Radovish 1421, Aktiv 106
Kriva Pallankë 1325, Aktive 59
Berova 1178, Aktiv 48
Delçevo 1095, Aktive 66
Vinica 990, Aktive 45
Probishtip 876, Aktiv 43
Vallandova 768, Aktiv 31
Bogdanci 539, Aktiv 23
Krusheva 518, Aktiv 16
Kratova 508, Aktive 58
Makedonski Brod 452, Aktiv 34
Demir Hisar 418, Aktiv 10
Demir Kapija 406, Aktiv 5
Pehçeva 307, Aktiv 10
Makedonska Kamenica 285, Aktive 17
Dojran 139, Aktiv 4

Me këtë, numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me korona virus që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 183.705, 164.383 pacientë janë shëruar, 6.277 dhe momentalisht ka 13.045 raste aktive.

Deri më tani në vend janë bërë gjithsej 1.225.089 testime për Kovid – 19.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button