fbpx

Policia e arrestoi qytetarin nga Likova, pas publikimit të videos duke gjuajtur me armë

Policia e Maqedonisë së Veriut ka arrestuar një qytetar të komunës së Likovës, pas bastisjes së shtëpisë së tij, ndaj të cilit është paralajmëruar kallëzim penal, transmeton Portalb.mk.

Me urdhër të gjykatës, policia e bastisi shtëpinë e I.S. në fshatin Opajë, ku kishte gjetur armën “Zastava” dhe “Ekol” me 22 plumba, për të cilët nuk kishte leje.

Raportohet që shkas i bastisjes është gjuajtja me armë e këtij personi, pamje që janë shfaqur në rrjetet sociale.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button