fbpx

Në orët e mbrëmjes tërmet që është ndjerë në vijën kufitare mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës

Në orët e mbrëmjes ka pasur tërmet në vendet që shtrihen në vijën kufitare ndërmjes Kosovës, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut, transmeton Portalb.mk.

Raportohet që tërmeti ka qenë me magnitudë 3.3.

Epiqendra e tërmetit theksohet të ketë qenë në Kosovë, rreth 28 km në largësi të Shkupit, ku edhe është ndjerë nga qytetarët.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button