fbpx

RMV, gjatë ditës në komunikacion u kapën 107 shoferë nën ndikim të alkoolit

Në komunikacionin e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 107 shoferë nën ndikim të alkoolit, derisa 327 shoferë për tejkalim shpejtësie, transmeton Portalb.mk.

Zëdhënësi i Policisë theksoi që kontrollet e përforcuara do të vazhdojnë edhe ditët në vazhdim.

Raportohet që vetëm në Shkup gjatë 24 orëve janë shënuar 158 dënime, 59 për tejkalim shpejtësie, 22 për alkool dhe 13 për vozitje pa leje.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button